Szukam pracy

Ponad dwa lata temu, gdy zaczynałem pisać tego bloga, miałem założenie, że absolutnie nie będę go monetyzował. To ma być zajęcie po godzinach, dla przyjemności i nie przynoszące mi żadnego dochodu. Powód był prosty: tylko wtedy mogę sobie pozwolić na pisanie tego, co ja uważam za słuszne bo nie muszę się martwić o ilość kliknięć. Źródłem dochodu miała być praca na etacie.

Kilka rzeczy się zmieniło przez te dwa lata.

Nadal nie zamierzam monetyzować tego bloga, ale pracy na etacie, która była moim źródłem utrzymania – już nie ma. 1

Nadal nie będę monetyzował tego bloga, nie pojawią się tutaj treści sponsorowane i nie pojawią się reklamy. Nadal pozostaje jednak do rozwiązania kwestia źródła utrzymania.

Do sedna zatem: jeśli droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, Ty, lub ktoś, kogo znasz, potrzebuje menadżera do zarządzenia projektem lub zespołem – chętnie pomogę. Jestem otwarty na wszystkie formy współpracy, ale bardzo chętnie podejmę się także krótkich jednorazowych kontraktów. Szczególnie lubię się zajmować sprawami trudnymi, takimi, których nikt inny nie chce się podjąć lub kogoś innego już zmęczyły.

Szczegółów o tym jak mogę pomoc nie piszę tutaj celowo, bo to miejsce chciałbym sobie zostawić jak moją przestrzeń prywatną. Mam jednak drugą stronę, którą dedykuję profesjonalnemu obszarowi mojego życia.

www.makeitdone.pl

Zapraszam. Tam więcej o tym w czym i w jaki sposób mogę pomóc.

O tym, jak szukałem pracy, jakie są moje przemyślenia i wnioski – napiszę za jakiś czas, jak trochę uspokoję sytuację i poczuję, że to jest ten moment.

Na dzisiaj mam tylko jedno:

Rekruterko, rekruterze, jeśli to czytasz, jeśli zadałaś, zadałeś sobie trud dotarcia w to miejsce – mam do Ciebie prośbę. Czasami warto zrobić coś inaczej. Zarządzanie nie polega na przestawianiu tasków w kanbanie, tylko właśnie na pracy z ludźmi, co jest bardzo specyficznym i wymagającym zajęciem. Okazuje się bowiem, że ludzie, będąc bardzo różnymi od siebie, mają dość zbliżone problemy, niezależnie od projektu, branży, doświadczenia czy specjalizacji. Dlatego czasami warto zrobić coś inaczej i spojrzeć głebiej. Czasami warto też przeczytać ten mój tekst, na przykład ten o stylach zarządzania albo ten o tym czy specjalista jest dobrym menadżerem ewentualnie ten o tym czym jest zarządzanie.

  1. Nie wchodząc w szczegóły: zespół, którego byłem częścią, został rozwiązany z powodu ograniczania kosztów.