Otwarcie

Na stronie „Zasady” napisałem, że będę chciał się skupić na tekstach merytorycznych i wartościowych z punktu widzenia Czytelnika. I tak będzie, jednak pierwszy wpis chciałbym potraktować odrobinę inaczej. To dobra okazja, by się przedstawić i wyjaśnić kilka kwestii.

O mnie

Strona główna to pewien skrót, swego rodzaju wizytówka, rozszerzona o życiorys. Tutaj, podobnie jak na stronie z zasadami nie chciałem pisać ściany tekstu. Pora się jednak przywitać.

Cześć.

Jestem Michał i zarządzam od sześciu lat. To krótko, wiem. Miałem jednak to szczęście, że moja kariera rozwijała się burzliwie i mogłem się kilku rzeczy przez ten czas nauczyć. I o tym chciałem tutaj opowiedzieć. Co jednak ważne – pewne doświadczenie zdobyłem, ale wraz z doświadczeniem pojawia się coraz więcej pytań. I te pytania także będę tutaj zadawał, mając nadzieję, że kogoś sprowokuję do dyskusji.

Doświadczenie menadżerskie zostało w moim przypadku poprzedzone doświadczeniem inżynierskim. Zajmowałem się projektowaniem instalacji elektrycznych pracując w dużej, małej i średniej firmie. Prowadziłem projekty, nawet, gdy oficjalnie nie miałem takiego stanowiska, bo po prostu lubię organizować rzeczy i procesy i gdy widziałem, że gdzieś brakuje lidera – robiłem to co należało zrobić. Porządkowałem i organizowałem. To co dla mnie personalnie jest najważniejsze to szerokie horyzonty, które pozwalają mi spojrzeć na wiele rzeczy z różnych perspektyw. Pracowałem (i pracuję) w korporacji, pracowałem w małej firmie, pracowałem w średniej. Wiem z czym się wiąże praca na etacie, ale wiem też, jak to jest mieć własną działalność gospodarczą. I wreszcie – byłem częścią zespołu jako specjalista i byłem szefem zespołu na różnych stanowiskach kierowniczych. A tutaj chcę o tym opowiedzieć.

Zasady

Zapraszam do lektury.